فروشنده انواع سیم افشان مسی نازک

به طور کلی یک کابل برق از چندین سیم فلزی نازک رسانا تشکیل شده است، که در داخل یک لایه عایق ضخیم و مقاوم محصور گشته اند و همه با هم تشکیل یک کابل ضخیم و محکم را می دهند که به خوبی برق را منتقل می سازد، واحد های فروشنده انواع سیم افشان مسی نازک، این سیم ها را به صورت انبوه عرضه می کنند و سپس در حجم کلی یا جزئی به دست مصرف کننده ها می رسانند.

فروشنده انواع سیم افشان مسی نازک

مزیت‌های قابل توجه سیم افشان دو رشته

مزیت‌های قابل توجه سیم افشان دو رشته سیم های افشان در داخل خود دارای چند رشته نازک از جنس فلزاتی مثل مس هستند، که همه این رشته ها به دور هم پیچیده شده اند و بعد دور تا دور آن ها را با استفاده از عایق هایی از جنس مواد پلیمری می پوشانند تا از بروز برق گرفتگی در افراد جلوگیری کنند.

با توجه به اینکه کابل های برق انواع مختلفی از جمله تک رشته ای یا چند رشته ای دارند، یا اصطلاحا به عنوان سیم های افشان یا مفتولی شناخته می شوند، مصرف کننده ها باید با در نظر گرفتن مزیت ها و ویژگی های هر کدام از آن ها، در موقعیت های مختلف دست به انتخاب کابل مناسب بزنند.

بر این اساس ما تصمیم گرفته ایم که در ادامه این مطلب به بررسی کردن مزیت های مهم انواع سیم افشان دو رشته ای بپردازیم و از شما عزیزان هم دعوت می کنیم که تا انتهاب این مطلب با ما همراه باشید:

 • اولین و مهم ترین مزیتی که این نوع سیم ها دارند این است که قابلیت انعطاف پذیری، شکل پذیری و حالت دهی خیلی زیادی دارند، در ضمن در صورتی که به دستگاه های الکتریکی وصل باشند و دچار خمیدگی یا پیچش شوند، هیچ آسیبی به دستگاه وارد نشده و جریان برق قطع نمی شود.
 • با در نظر گرفتن این موضوع باید خدمت شما عرض کنیم که این سیم ها برای استفاده کردن در کارهای برقی پیچیده و در مدارها خیلی مناسب هستند.
 • این کابل ها مقاومت زیادی در برابر شکنندگی، پارگی و آسیب از خود نشان می دهند، به عنوان مثال وقتی که نیاز باشد به طور مکرر اتصالات در یک مدار قطع و وصل شوند، کابل های افشان اصلا آسیبی نمی بینند و دوباره قابل استفاده کردن هستند.
 • این کابل ها در مقابل لرزش به خوبی مقاومت می کنند و در آن ها افت جریان رخ نمی دهد، از این رو بهترین و مطمئن ترین سیم ها برای برق کشی کردن ساختمان ها می باشند.

نکات کلیدی در انتخاب سیم ارت مسی

نکات کلیدی در انتخاب سیم ارت مسی در داخل مدار های برق همیشه یک سیم برای اتصال با زمین وجود دارد که آن را سیم ارت مسی می نامند و در اصل این سیم ارت از آسیب رسیدن به تجهیزات الکتریکی و کل مدار در اثر تغییر یا افت و خیز ناگهانی ولتاژ جلوگیری می کند و ولتاژ را در حدی متعادل نگه می دارد.

 • بهترین کابلی که می توان برای اتصال با زمین انتخاب نمود کابل یا سیمی است که انعطاف پذیری خیلی زیادی داشته یا اصطلاحا نرم باشد، تا بتوان بخش های متحرک یک سیستم برقی را به آن ها وصل کرد و بعدها امکان جابجایی در آن ها وجود داشته باشد.
 • از سیم های ارت بیشتر برای متصل کردن درب تابلو های برق به زمین استفاده می شود و با انجام دادن این کار از تمام قسمت های داخلی آن ها محافظت می گردد.
 • کار اصلی این سیم ها حفاظت کردن از دستگاه های برقی و جان افراد و جلوگیری کردن از بروز اتصالی یا ایجاد جرقه و آتش سوزی در داخل یک شبکه انتقال برق است، با توجه به این موضوع باید حتما به میزان مقاومت این سیم ها و نوع عایق آن ها توجه شود.
 • در ضمن مهم است که میزان ولتاژ نامی، اندازه سطح مقطع یا قطر کابل ها و میزان افت جریان احتمالی در آن ها را نیز مورد بررسی قرار دهید، تا از کیفیت آن ها اطمینان بیشتری حاصل کنید.
 • باید میزان دمای کاری و حرارت قابل تحمل کابل با شرایط محیطی که قرار است در آن نصب شود همخوانی داشته باشد.

شاخصه‌های بارز سیم افشان روکش دار

شاخصه‌های بارز سیم افشان روکش دار یکی از بارز ترین مشخصاتی که مدل های مختلف سیم افشان روکش دار دارند، این است که تحمل خیلی زیادی در برابر وارد آمدن هر گونه آسیب از خود نشان می دهند و این مقاومت آنقدر زیاد است که جریان عبوری آن ها در اثر هر گونه حرکت، پیچش یا چرخش به هیچ وجه تغییری نمی کند و ثابت می ماند.

اما شما هم باید در زمان خرید این نوع کابل ها حتما به چند مورد مهم دقت کنید، که برخی از آن ها در ادامه این مطلب خدمت شما بیان می شوند:

 • اول از همه باید به جنس و نوع عایق مورد استفاده در داخل آن ها توجه کنید، که رایج ترین آن ها عایق های یو پی وی سی یا مواد پلیمری بسیار مقاوم هستند، البته شما نباید از میزان ضخامت این لایه عایقی هم غافل شوید، چون تاثیر زیادی بر روی میزان دوام کابل خواهد داشت.
 • یکی دیگر از مشخصاتی که باید در نظر بگیرید، میزان خلوص مس مورد استفاده در داخل سیم افشان است، هر چه خلوص مس بیشتر باشد میزان رسانایی آن هم بالاتر می رود.
 • مشخصات مکانیکی سیم های افشان که شامل مقاومت دمایی، پایداری کششی و میزان خمش یا انعطاف پذیری آن ها هستند نیز از اهمیت زیادی برخوردارند.
 • در نهایت باید سیم در آزمون ولتاژ هم نمره قبولی بگیرد، یعنی دچار شکست الکتریکی نشود تا استاندارد های لازم را دریافت کند.

مراکز خرید سیم افشان مسی نازک

مراکز خرید سیم افشان مسی نازک بسیاری از مراکز عرضه کننده محصولات الکتریکی در سطح کشور برای تامین کردن بار مورد نیاز واحد های فروش خود و کمک به تامین نیاز مصرف کننده، اقدام به خرید این تجهیزات و سیم ها از جلوی درب کارخانه های تولید کننده می نمایند.

در مرحله بعدی این واحد ها محصولات مورد نظر را به صورت گسترده در داخل دفاتر فروش خود عرضه نموده و با در نظر گرفتن ارزش افزوده بسیار اندک و با قیمت خیلی مناسب به مصرف کننده ها ارائه می دهند، که این امر باعث افزایش یافتن قدرت خرید مردم می شود.

راه های مختلف خرید سیم افشان نازک مسی شامل استفاده کردن از فروشگاه های حضوری و به کار گیری درگاه های اینترنتی هستند، که با در نظر گرفتن شرایط خاص کشور در زمان شیوع کرونا ما توصیه می کنیم که تا حد امکان از روش اینترنتی برای سفارش دادن و خرید این محصولات استفاده کنید.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما